YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

Spread the love

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

Mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörü için yazılım üreten ACCA Software firmasından büyük hizmet.

Mimarlar, mühendisler, tasarımcılar, inşaat yöneticileri için 13 ücretsiz BIM yazılımı. Bu yazılımlara ek olarak 10 GB ücretsiz Bulut depolaması.

NOT: ÜCRETSİZ İNDİRME YÖNERGELERİ YAZININ SONUNDA VERİLMİŞTİR

13 Ücretsiz BIM Yazılımı Nedir?

ACCA SOFTWARE firması tarafından geliştirilen usBIM uygulamasına dahil edilmiş olan tamamen ücretsiz yazılımlardan oluşmaktadır. Buna ek olarak 10 GB bulut depolama sistemimde ücretsiz sahip oluyorsunuz.

usBIM Uygulaması Nedir?

Yazılım temel olarak, proje geliştiricilerinin/tasarımcılarının basit, güvenli ve paylaşılan bir iş akışında yapıların ve altyapıların dijitalleştirilmesi için kullandıkları bir BIM yönetim sistemidir.

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM ile Büyük ve karmaşık bina ve altyapı projelerini paylaşın ve yönetin. Herhangi bir cihazla (PC, tablet, akıllı telefon…) ve her yerden çevrimiçi çalışın. İş arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak işbirliği yapın.

Ücretsiz Olarak verilen Temel Yazılımlar

 • IFC görüntüleyici çevrimiçi
 • BIM modelleri ve Nokta Bulutları Federasyonları
 • Nokta Bulutları
 • CBS tematik haritaları
 • Çevrim içi sohbet
 • Görüntülü Toplantı
 • BCF (BIM İşbirliği Formatı) dosya yönetimi
 • Formların yönetimi için entegre Kelime İşlemci
 • Microsoft Office Düzenleme
 • İnşaat maliyet tahminleri ve fiyat listeleri (Light)

1-IFC ONLINE VIEWER

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM ile inşaat ve altyapı projelerini her zaman birçok teknik formatta görüntüleyin ve paylaşın. IFC, Revit, DWG/DXF, Point Clouds, GIS, 3D, Office, PDF gibi . Daha önce hiç görülmemiş güç ve performans !

İnşaat sektöründe en çok kullanılan dosya formatlarını gibi formatları çevrimiçi görüntüleyin ve yönetin.

 • .IFC, .BCF, Revit (.RVT ve .RFA),
 • Nokta bulutları (.LAS, .LAZ, .E57, .PLY, PTS, .XYZ, vb.),
 • GIS (.geojson),
 • AutoCAD (.DWG ve .DXF),
 • Esri ASCII tarama formatı (.ASC)]

2-POINT CLOUD VIEWER

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM.Pointcloud viewer ile nokta bulutlarını, büyük ve karmaşık olanları depolayın. Herhangi bir yüklü yazılım olmadan dosyaları doğrudan tarayıcınızdan görüntüleyin. Büyük miktarda veriyi kopyalamadan veya değiştirmeden basit bir bağlantı üzerinden herkesle paylaşın;

her boyuttaki nokta bulutlarını doğrudan çevrimiçi olarak ve birçok farklı formatta(PTS, .XYZPLY, .E57, .LAS, .LAZ, .XYZCIRN ve .ASC;) görüntüleyin ve yönetin.

3- BIM FEDERATION-BIM BİRLİĞİ

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM.federation ile artık farklı özel modelleri (mimari, yapısal, tesis mühendisliği vb.) birleştirebilir ve tüm projeye genel bir bakış elde edebilirsiniz.

4-usBIM.chat

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

Dosyaları, modelleri, belgeleri, verileri basit bir mesajla paylaşın.

usBIM entegre sisteminin bir parçası olan diğer uygulamaları paylaşın.

Dosyaların kopyalarını aktarmadan paylaşmak için ekip üyelerinizle iletişim kurun ve işbirliği yapın.

5-usBIM.meet Uygulaması

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

Entegre usBIM sisteminin tüm dosya, model, belge, veri ve uygulamalarının şifreli toplantı uygulaması.

usBIM.meet ile şunları yapabilirsiniz:

 • Devam eden iş üzerinde canlı işbirliğinin özellikle önemli olduğu durumlarda, bir masaüstü paylaşım oturumuyla (aynı anda birden çok ekran olsa bile) bir görüntülü arama başlatın.
 • Birkaç basit adımda dosyalarınızı usBIM bulut sisteminde paylaşın. Dosya boyutundaki büyük proje ve belgeleri yüklemeye ve indirmeye son verin.
 • Proje sorunları ile ilgili bilgileri proje yöenticiniz ile paylaşıp değerlendirin.

6-usBIM.gis Uygulaması

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

CBS (Coğrafi bilgi sistemi), belirli bir bölgede meydana gelen varlıkları veya olayları analiz etmenize, temsil etmenize ve incelemenize izin veren bir coğrafi bilgi sistemidir.

BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) ve GIS (Coğrafi Bilgi Sistemi) arasındaki entegrasyon, inşaat sektörü için büyük bir evrimsel sıçramayı temsil ediyor.

usBIM.gis, gelişmiş BIM yönetim araçlarına sahip ücretsiz usBIM uygulamasıdır ve BIM-GIS entegrasyonundan tam olarak yararlanmanız ve ayrıca dijital ikizlere bağlı tematik CBS haritaları oluşturmanız için geliştirilmiştir.

7-usBIM.bcf Uygulaması

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM.bcf, usBIM dijital platformuna entegre edilmiş ve iki farklı iş akışına göre çalışmanıza olanak tanıyan bir BIM koordinasyon yazılımıdır:

 • diğer popüler BIM araçları tarafından oluşturulan .BCFZIP dosya uzantısına sahip bir dosyayı görüntüleyin veya düzenleyin. Bu dosya daha önce bir proje klasörüne yüklenmiş olmalıdır;
 • sıfırdan bir BCF dosyası oluşturun ve .BCFZIP biçiminde dışa aktarın.

Tüm usBIM uygulamaları gibi, usBIM.bcf de tamamen çevrimiçi bir BCF okuyucusu olarak çalışır. Diğer üçüncü taraf yazılımlara bağlı kalmadan istediğiniz zaman, istediğiniz yerden ve herhangi bir cihazla kullanabilirsiniz.

8. usBIM.writer uygulaması

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

Belgeleri (Microsoft Office belgeleri dahil) tamamen çevrimiçi olarak, herhangi bir yazılım olmadan ve doğrudan tarayıcınızın içinden oluşturun, güncelleyin ve paylaşın!

usBIM ile hem masaüstünüzden hem de mobil cihazlarınızdan (akıllı telefonlar ve tabletler) her türlü belgeyi yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

usBIM’de sağlanan gelişmiş ortak çalışma özellikleri, belgeleri kiminle paylaşacağınıza, kimin görüntüleyebileceğine ve kimin düzenleyebileceğine karar vermenize olanak tanır.

Şifreli sohbet hizmetiyle de tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görün, her sürümü arşivleyin, etkileşim kurun ve her etkinlik hakkında yorum yapın.

Eski belge sürümleri üzerinde çalışmaya bağlı herhangi bir risk olmadan ekip etkinliklerini senkronize edin.

usBIM ile belge yönetimi, entegre usBIM.writer ve usBIM.office hizmetleri sayesinde daha da gelişmiştir.

9-usBIM.office

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM.office ile, içeriklerini görüntülemek ve düzenlemek için Word, Excel, PowerPoint veya diğer Microsoft Office uygulamalarında belgelerin sürekli olarak yüklenmesine ve indirilmesine son verin.

Bunları doğrudan tarayıcınızda açıp görüntüleyebilir ve bir Microsoft Office 365® abonesiyseniz, platformda doğrudan düzenleme dahil olmak üzere diğer özelliklere erişebilirsiniz!

Ayrıca doğrudan çevrimiçi olarak yeni bir belge oluşturabilir ve Excel, PowerPoint, Word formatındaki şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz.

10-usBI.media

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM.media, usBIM’e entegre web medya oynatıcısıdır.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlar için en son video akış biçimleriyle HTML5’i destekler.

usBIM.media ile multimedya dosyalarınızı usBIM bulut hizmetine yükleyebilir ve herhangi bir üçüncü taraf yazılım veya eklenti olmadan basit bir web tarayıcısı kullanarak video kaynaklarını çoğaltabilirsiniz.

11- usBIM.calendar

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

usBIM.calendar ile tüm faaliyetleriniz, projeleriniz veya iş taahhütleriniz için çevrimiçi takvimler oluşturun. usBIM uygulamasına entegre edilmiş olan bu mükemmel bir uygulamayı kullanın.

Bir etkinlik oluşturun, tarihi seçin, bildirimleri ayarlayın ve hepsi bu kadar! Doğrudan usBIM.chat üzerinden ve e-posta adresinize bir hatırlatma alın…

12-Primus Uygulması (Lite)-Online Metraj Çıkarma Yazılımı

13 Ücretsiz BIM Yazılımı

Maliyet Tahmini yazılımınız, bulut üzerinde çalışan ve nerede olursanız olun kullanabileceğiniz web tabanlı bir hizmettir. Ofiste, şantiyede, evde – Windows, Android ve Mac işletim sistemleri çalıştıran masaüstü veya mobil cihazlarınızı kullanarak Adet, tablet ve akıllı telefonlar için.

Herhangi bir bağımsız yazılım yüklemenize gerek yok. Tek ihtiyacınız olan bir İnternet bağlantısı, bir tarayıcı ve usBIM ortak platformuna hesap erişim bilgileriniz.

Note: Ücretsiz versiyonda baz özellikler kısıtlanmıştır.

13-BuildingSMART Veri Sözlüğü (bSDD) uygulaması

BuildingSMART Veri Sözlüğü, bir yanda tasarımcıların, müşterilerin, sahiplerin ve operatörlerin, diğer yanda üreticiler ve ürün tedarikçileri ile birlikte, dilsel ve disiplin engellerini aşarak yapılı çevre verilerini değiş tokuş etmesine ve paylaşmasına olanak tanıyan uluslararası bir kütüphanedir.

Bir openBIM sürecinde – “kapı” nesnesinin hem İzlanda’da hem de Hindistan’da her zaman aynı anlamı belirtmesini ve bir mimarın “yalıtım katsayısı” olarak adlandırdığı şeyin, bir mühendisin “U-” ile amaçladığı şeye karşılık gelmesini sağlamak için kullanılır. değer” ve üreticinin “termal iletkenlik” olarak bildiği şeydir.

13 ÜCRETSİZ BIM YAZILIMI NASIL İNDİRİLİR?

1-Yazılımları ücretsiz kullanabilmek için ilk yapmanız gereken şey ACCA SOFTWARE firmasına kaydolmanız.

2- Kaydolma işlemi tamamlandıktan sonra, bu yazılımları kullanabilmeniz için usBIM uygulamasına, kayıt sırasında oluşturmuş olduğunuz kullanıcı bilgileri ile giriş yapmanız gerekir.

Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram