YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

ATENA 5

Non-Lineer Mühendislik Analizi için Gelişmiş Araç. Betonarme yapıların non-lineer analizi ve tasarımı için kullanıcı dostu bir yazılım.

ATENA 5

Dünya Çapında 2500'den fazla kullanıcı ile güvenini kanıtlamış
ATENA, ABAQUS (SIMULIA) veya ANSYS gibi gelişmiş analiz yazılımları kategorisine aittir, ancak betonarme yapılara ve kırılgan malzemelere odaklanır. Her tür beton ve betonarme yapının gelişmiş simülasyonu için en iyi özel yazılımı sağlamaya kendimizi adadık.

ATENA, Dlubal, Sofistik veya ETABS gibi standart beton tasarım yazılımlarıyla da karşılaştırılabilir. Bu programlar, mühendislerin yapıları çeşitli ulusal tasarım kodlarına göre hızlı bir şekilde tasarlamasına olanak tanırken, ATENA, mühendislerin gerçek yapısal davranışın veya gerçek yük taşıma kapasitesinin ne olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olur.
ATENA ile beton çatlaması, ezilme ve donatı akması dahil beton ve betonarme yapıların gerçek davranışını simüle edebilirsiniz. ATENA size yapısal tasarımınızı kullanıcı dostu bir grafik ortamda kontrol etme ve doğrulama gücü verir.
Donatı Modelleme
İsteğe bağlı donatı düzenlemesi, ayrık çubuklar veya sıvama donatılar olarak modele kolayca dahil edilebilir.
Bond yetersiliği sadece tek bir tıklama ile etkinleştirilebilir. Ön gerilim ve harici kablolar da desteklenmektedir.
Sonuçların gerçek zamanlı görselleştirilmesi
Yalnızca ATENA'da mühendisler, benzersiz ve kapsamlı çalışma zamanı görselleştirme yeteneklerini kullanarak analiz sırasında bile deformasyon şeklini ve çatlama modelini gözlemleyebilir.
Çatlak Görselleştirme
ATENA, doğrusal olmayan analizin tüm aşamalarında ve işlem sonrası çatlakların ve çatlama modelinin gerçekçi görselleştirilmesini destekler. Çatlaklar sadece yüzeyde değil, iç kısımda da görüntülenebilir. Daha gerçekçi görselleştirme için yalnızca görünür çatlaklar filtrelenebilir.
menu-circlecross-circle
Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram