civilfem
 Fiyat Teklifi alın
Not: Türkiyede' ki Kullanıcılar için Özel Fiyat Teklifleri alın
civilfem
civilfem
CivilFEM Hakkında
Yazılımlar
Geliştirici

CivilFEM

İnşaat, yapı ve jeoteknik mühendisliği için genel amaçlı sonlu elemanlar yazılımı
"CivilFEM, tek ve çoklu NON-LINEAR çeşitli önemli problemler için çok gelişmiş bir NON-LİNEAR çözücü ile kullanımı kolay bir Grafik Arayüzünü birleştirerek, Yapısal ve İnşaat Mühendisliği için doğrusal olmayan FEA'nın önündeki engelleri azaltıyor."

HEXAGON® Software NON-LINEAR DAHİLİ güçlü  Marc® çözücü ile  en zorlu ve karmaşık gelişmiş analizleri çözmeye yardımcı olur.
Marc® tarafından desteklenen CivilFEM®, Bina İnşaatları, Barajlar, CAE, Adli Yapısal Analiz, Sismik tasarım, Zemin-yapı etkileşimi, Temeller, Tüneller, Kaya ve zemin mekaniği analizleri, Gökdelenler, Geoteknik, Madencilik, Enerji, Petrol&Gaz, Prekast, Enerji Santralleri: Nükleer, Hidrolik… veya diğer herhangi bir İnşaat Mühendisliği ana altyapısı.

ÜSTÜN ÖZELLİKLER

Sezgisel kullanıcı dostu arayüzü ve ön/son özellikleri ile öğrenmesi çok kolaydır ve makro, Python ve programlama dili gibi araçları size daha fazla güç, çok yönlülük ve verimlilik sağlar.

CivilFEM'in öne çıkardığı bazı yetenekler, non-linear burkulma, non-linear  aşamalı inşaat süreci, kırma ve çatlama non-linear betonarme, beton sünme ve büzülme ve zamana bağlı özellikler, ön gerilmeli betonarme yapılar, toprak malzeme davranış yasaları, En önemli Kod ve Standartlara göre Kontrol ve tasarım , zemin-yapı etkileşimi, doğrusal olmayan gelişmiş temaslar, ekleme elemanları, gelişmiş sismik analiz, ısı transferi ve birleştirilmiş termal-yapısal analiz, sızıntı-yapısal analiz, Python Komut Dosyası… ve benzeri.

Lütfen Intro, Advanced ve Expert sürümlerinin özelliklerine bakın.

Tab Content #2

Ingeciber Hakkında

Ingeciber H

Ingeciber, inşaat mühendisi kurucu ortaklarının CAE araçlarına ve FEM uygulamalarına olan tutkusu ve İnşaat Mühendisliği alanındaki karmaşık FEA'yı yalnızca tek bir yöntemle ele almak için CivilFEM'in geliştirilmesine yol açan kıdemli mühendis becerisine ilişkin geniş bilgisi nedeniyle CivilFEM'i 20 yıl önce geliştirdi.

CivilFEM, aşağıdakiler için belirli özelliklere sahip çok disiplinli yapısal analiz için benzersiz çözümler sunan gelişmiş bir inşaat mühendisliği yazılım uygulamasıdır:

 • Köprüler – beton, çelik, kompozit, vb.)
 • Öngerilmeli beton.
 • Açık deniz ve deniz yapıları.
 • Askı ve asma köprüler.
 • Sismik hesaplamalar.
 • Geoteknik, Temeller ve Tüneller.
 • Barajlar (beton, gevşek malzemeler).
 • Nükleer enerji santralleri.

Uzman ve Tecrübeli Mühendislerin Ürünü

Ingeciber İnşaat Mühendisliği Bölümü, CivilFEM'i çeşitli mühendislik alanlarında uzun yıllar kullandıktan sonra, çoğu inşaat mühendisliği problemini CivilFEM kullanarak maliyet-zaman etkin bir temelde gerçekleştirme deneyimine sahiptir.

Bu nedenle, CivilFEM'i sık veya verimli kullanmayan bazı müşteriler, kendileri için daha fazla getirisi olan diğer projeler için kendi kaynaklarını (uzmanlık, zaman ve donanım) tasarruf ederek tüm mühendislik danışmanlık projesini Ingeciber'e taşeronlaştırmayı tercih ederler.

Ingeciber Kalite Güvence Sistemi - diğerlerinin yanı sıra - aşağıdaki Yönetmeliklere uygundur:
 • ISO 9001 – Yazılım Geliştirme, Teknik Destek & Danışmanlık ve Eğitim.
 • ASME NQA – 1; ABD NRC 10 CFR Bölüm 50 Uyg. B ve NRC 10 CFR Bölüm 21.
 • Ingeciber her yıl denetlenmekte ve AREVA NPP, Bechtel NPP ve Westinghouse NPP gibi ana Nükleer Sanayi şirketleri için Uygulama Kalifiye Tedarikçi sertifikasına sahiptir.

Müşterilerimiz

Civifem Yazılımını Tercih 
Firmalar, Üniversiteler, Mühendislik Ofisleri
menu-circlecross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram