YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

PAKS 2. Nükleer Santrali İnşaatında CivilFEM yazılımı Kullanıldı

Spread the love

PAKS 2. Nükleer Santrali İnşaatında CivilFEM yazılımı Kullanıldı

CivilFEM, PAKS 2. nükleer santralinin statik analizinde ve tasarımında CivilFEM yazılımının kullanıldığını gururla sunar.

PAKS NUKLEER SANTRALI HAKKINDA BİLGİ

Paks Nükleer Santrali (Macarca: Paksi atomerőmű), orta Macaristan’daki küçük Paks kasabasından 5 kilometre (3,1 mil) uzaklıkta bulunan, Macaristan’daki ilk ve tek nükleer santraldir. 2019’da dört reaktörü Macaristan’ın elektrik üretiminin %50’sinden fazlasını üretti.

10 Haziran 2022’de Ulusal Atom Enerjisi Kurumu, Paks Nükleer Santrali’nin 5. ve 6. ünitelerinin inşası için gerekli toprak katılaştırmasının yapımı için inşaat ruhsatı verdi. İzin bazında, kuruluşla ilgili önemli alan hazırlama faaliyetleri başlatılabilir.

CivilFEM Nükleer Kodlara Göre Analiz ve tasarım Yapmakatadır.

Nükleer santraller için genel tasarım kriterleri, güvenlik açısından önemli olan yapı ve bileşenlerin, güvenlik işlevlerini yerine getirme yeteneklerini kaybetmeden deprem, kasırga, sel ve tsunami etkilerine dayanmasını gerektirir. 

CivilFEM, beton ve yapısal çelik kodlarını kullanarak nükleer santralleri analiz etmek ve tasarlamak için güçlü bir yazılımdır: (BKNZ CivilFEM uygulama alanları)

Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram