YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

Ahşap Yapı Statik Hesap Programı
DEMO İNİDİRİN
Temel Modüller
Yangın Modulü
Metraj Modülü
Tab Content #1

GRAFİK ARA YÜZÜ

3D grafik arayüzü, yapısal modeli hızlı ve verimli bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır.

3D GÖRÜNTÜLEYİCİ VE BIM

3D Görüntüleyici, modelleme üzerinde daha fazla kontrol için yapısal elemanların ekstrüde görünümüne izin verir ve BIM teknolojisi daha fazla verimlilik ve üretkenlik sağlar.

AHŞAP MALZEME VERİTABANLARIMIZ

Ahşap yapı elemanlarının ve ahşap malzemelerin fiziksel-mekanik ve geometrik özellikleri yazılımda önceden yüklenmiştir. Örneğin, önde gelen CLT panel üreticilerinin (Binderholz, Stora Enso, KLH, LENO, Mayr Melnhof, Rubner Holzbau, XLAM Dolomiti, Essepi, Diemme Legno, LA COST, Area Legno, Artuso Legnami, Calet, Hasslacher) ürünlerini bulabilirsiniz. Norica Kereste, Holz Albertani).

AHŞAP BİRLEŞİM VERİTABANLARIMIZ

Ana Avrupalı üreticilerin (Rotho Blass, Wuerth, Simpson StrongTie, Borga Italia, Roofrox) ürünlerinin özelliklerini içeren dahili veri tabanları vardır. Kullanıcı ayrıca,kuvvet ve sertliklerini değiştirerek mevcut bağlantıları özelleştirebilir.
Farklı tipte bağlantı elemanları seçebilirsiniz: düz çiviler, dişli çiviler, anker çivileri, zımba telleri, vidalar ve tam dişli vidalar.
Farklı bağlantı türleri de seçebilirsiniz: tek ve çift tespit ankrajları, germe kuvvetleri için zımbalı metal plakalar, ahşaptan betona açılı braketler, ahşaptan ahşaba açılı braketler, kesme kuvvetleri için zımbalanmış metal plakalar.

DUVAR ÖZELLİKLERİNİ TANIMLAMA

Yazılım, kullanıcıyı CLT ve çerçeve duvarların geometrik ve mekanik özelliklerinin tanımlamasına yönlendirir.

DÖŞEME ÖZELLİKLERİNİ TANIMLAMA

Yazılım, kullanıcıyı CLT ve çerçeve duvarların geometrik ve mekanik özelliklerinin tanımlamasına yönlendirir.

BİRLEŞİM ÖZELLİKLERİNİN TANIMLANMASI

Kullanıcı, hem zemin kat hem de üst katlar için kesme ve çekme kuvvetleri için birleşimleri basit ve sezgisel bir şekilde tanımlayabilir.

CLT DUVARLARDA DİKEY BİRLEŞİM ÖZELLİKLERİNİN BELİRLENMESİ

Yazılım, kullanıcıyı CLT duvar dikey bağlantılarının geometrik ve mekanik özelliklerinin tanımında yönlendirir.

Yüklerin Otomatik Olarak Oluşturulması

Kar yükü, rüzgar yükü ve sismik yükler, yapının bulunduğu sahaya ve seçilen Standarda göre otomatik olarak oluşturulur. Kullanıcının yalnızca belirli bir sihirbaz kullanarak yükleri karakterize eden parametreleri seçmesi gerekir.

SİSMİK ANALİZ

TimberTech Buildings, aşağıdaki sismik analiz türlerini gerçekleştirir:

 • Eşdeğer doğrusal statik analiz
 • Modal analiz, bir yapının doğal olarak rezonansa gireceği çeşitli dönemleri bulmak için çok faydalıdır. Mod şekli çok basit bir şekilde görüntülenebilir.
 • Modal lineer dinamik (tepki spektrumu) analizi

Yazılım, ahşap birleşimlerin katkısını da dikkate alarak duvarların rijitliğini otomatik olarak hesaplar.

 

DİKEY YÜKLER VE RÜZGÂR ANALİZİ

Yazılım, seçilen Standart tarafından öngörülen her bir yük kombinasyonu için otomatik olarak oluşturulan sismik olmayan yüklere (düşey yerçekimi yükleri ve rüzgar) tabi tüm yapının analizini gerçekleştirir.

AHŞAP ÇATI TASARIMI

Yazılım, çatı düzleminde herhangi bir eğime sahip olabilen kirişler ve kirişler üzerine etkiyen yüklerin hesaplanmasını ve otomatik olarak yeniden dağıtılmasını sağlayarak eğimli çatıların modellenmesine olanak tanır.

TASARIM KONTROLLERİ

Program, yapıyı oluşturan tüm elemanların hem statik hem de sismik kontrollerini gerçekleştirir:

 • CLT duvarlar ve iç kirişleri
 • Çerçeveli duvarlar ve iç elemanları: ahşap çerçeve ve kaplama paneller
 • Ahşap Birleşimler: tespit plakaları, metal köşebentler, delikli metal plakalar ve kayışlar, vidalar, çiviler ve zımbalar
 • Ahşap kirişler ve kolonlar
 • Ahşap tavanlar: CLT zeminler, kirişli zeminler, masif ahşap zeminler

 

DÖŞEME VİBRASYON KONTROLLERİ

Yazılım, ahşap döşeme titreşim kontrollerini (kiriş zeminler, CLT zeminler ve masif ahşap zeminler) gerçekleştirir. Kontroller çok doğru bir şekilde yapılır, her bir öğe; özellikle yazılım, her yapısal elemanın gerçek statik şemasını algılar ve temel titreşim frekansını f1 hesaplar. f1 frekansı temelinde aşağıdaki kontroller yapılır:

 • rijitlik kriteri (1 kN'ye eşit yoğunlukta statik konsantre yük altında sapma)
 • ivmelenme kriteri (temel frekans f1 için 8 Hz'e eşit veya daha az)
 • hız kriteri (8 Hz'den büyük temel frekans f1 için, 7.3 – UNI EN 1995-1-1)

ÇELİK ELEMANLARIN TASARIMI

Program, herhangi bir kesit sınıfı için çelik kiriş ve kolonların kontrollerini gerçekleştirir. Çelik kesitlerin özellikleri dahili bir veri tabanında önceden yüklenmiştir: Avrupa açık kesitleri (IPE, HEA, HEB, HEM, IPN, HL, HD, HP, HG, UPE, UPN, UE), İngiliz açık kesitleri (UB, J, UC, UBP, PFC), Amerikan açık profiller (W, S, HP, C, MC) ve içi boş profiller (RHS, SHS ve CHS sıcak işlenmiş veya soğuk şekillendirilmiş)

Tab Content #2
Tab Content #3
Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram