YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

ADAPT-PT/RC Sürüm 22.0 çıktı!

Spread the love

ADAPT-PT/RC Sürüm 22.0 çıktı!

İki Yönlü Zımabalama Kesme Tasarımı için Drop Başlıkları ve Drop Panellerin Dikkate Alınması

ADAPT-PTRC artık drop, drop panel ve döşeme içindeki kritik bölümlerde kolonlar için iki yönlü kesmeyi kontrol ediyor. Bu özellik tüm kodlar için mevcuttur.

Aşağıdaki şekilde, 2 No lu Kolon da modellenen bir gömme kapaklı ve bir açılır panelli üç açıklıklı bir modelimiz var.

Arayüz değişmedi. Kullanıcı, yazılımın önceki sürümlerinde olduğu gibi drop başlıkları ve drop panelleri modelleyebilir. Bu değişikliğin sonucu, zımbalama kesme raporlarını görüntülerken görülebilir.

Kullanıcı Sınırlı DCR (Demand Capacity Ratio)

Kullanıcı artık hedef kapasite oranını kendi seçtikleri bir değere değiştirme seçeneğine sahiptir. Bu özellik tüm kodlar için mevcuttur. Moment talebinin moment kapasitesini aştığı durumlarda program, kullanıcı tarafından belirlenen belirtilen DCR oranını karşılamak için donatı ekler.

Minimum Ray Uzunluğu (ACI-318)

ADAPT-PTRC, ACI kodunun (ACI-318-19 Bölüm 18.14.5.3) minimum ray uzunluğu gereksinimlerine uygunluğu sağlamak için geliştirilmiştir. Bu özellik tüm ACI kodları için mevcuttur. Asgari saplama ray uzunluğunu kontrol ederken, iki yönlü kesme tasarımı ray uzunluklarının kodun gerektirdiği minimum ray uzunluğundan daha az olmasına neden oluyorsa, program, kodun gerektirdiği minimum ray uzunluğu karşılanana kadar saplamalar ekleyecektir.

Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram