YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

elitecad mekanik imallat

Mekanik yapı parçaları

ELITECAD Mechanics'te yaygın olarak kullanılan elemanlar, kullanıcıya parametrik nesneler olarak sunulur ve bu da inşaat sırasında çok zaman kazandırır. Bileşenler, kullanıcının isteğine bağlı olarak 2B veya 3B nesneler olarak oluşturulabilir. Parametrik oldukları için değişiklikleri istediğiniz zaman nesnelere uygulayabilirsiniz.

Basit poligonlardan karmaşık V-kayış kasnaklarına kadar ELITECAD, inşaat sürecinizi desteklemek için portföyüne sahiptir:

  • çokgenler, elipsler, spiraller
  • taban plakaları
  • dişliler
  • V-kayış kasnakları
  • dalga üreteçleri
  • yastık blokları
  • elektrik motorları

Montaj Yönetimi

ELITECAD Mechanics'teki entegre montaj yönetimi, inşaatçıların kolay ve sezgisel olarak anlamlı montaj yapılarını yönetmesini sağlar. Montaj hiyerarşisi iç içe yerleştirilebilir ve sürükle ve bırak yöntemiyle kolayca yapılandırılabilir. Elbette, bir montaja eklemek için çizimdeki nesneleri seçmek de mümkündür. Bu şekilde, montajlarınızın organizasyonu üzerinde her zaman tam kontrole sahip olursunuz ve hata yapmaktan kaçınırsınız.

Montaj yönetimine ek olarak, bireysel montajlar veya tüm inşaat için malzeme listesinin belirlenmesine olanak tanıyan bir montaj malzeme listesi sağlanır.

elitecad mekanik imallat
elitecad mekanik imallat

Mekanik yapı parçaları

ELITECAD, mekanik nesnelerin yanı sıra çok sayıda yaygın olarak kullanılan standart parça sağlar. Bu, yenilikçi işinize tam olarak odaklanmanızı sağlar - inşaatlarınız için gerekli standart parçalar tarafımızdan sağlanır.

Dört endüstri odaklı paket mevcuttur:

Standartlar paketi temel
vidalar, plakalar, somunlar, cıvatalar, I-kirişler, U-kirişler, köşebent çeliği, form çeliği

Standartlar paket makine yapımı
pimler, cıvatalar, kilitleme halkaları

Standartlar paket fabrika inşaatı
çelik bağlantı parçaları (dişli dökme demir), zeminler, borular, flanşlar, bağlantı parçaları

Standart paket rulmanlar
sabit bilyalı rulmanlar, silindirik ve oynak makaralı rulmanlar, konik makaralı rulmanlar, iğneli rulmanlar

Merdiven Tasarımı

Parametrelerle tanımlanan ve daha sonra değiştirilebilen merdivenleri hızlı ve sezgisel olarak oluşturmak için ELITECAD Mechanics, pratik bir merdiven oluşturucu sağlar. Ayrıntılı parametre diyaloğunu kullanarak, merdiven geometrisinden basamak tanımına, destek yapısına, merdiven başı ve ayağına, plan grafiklerine kadar tüm merdiven parametrelerini gereksinimlerinize göre tanımlayabilirsiniz - her şey özelleştirilebilir.

Bu kullanışlı oluşturucu ile, VR kullanarak etkileşimli bir deneyime izin veren tesis yapımındaki senaryolar için nesneler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, aynı zamanda, detay yapımı için şablonlar sağlanmaktadır. Merdivenlerin görünümü, detay inşaatı başlamadan önce bile kolayca uyarlanabilir ve müşteri merdivenlerin gerçekçi bir sunumunu görebilir. Bu, üretici için güvenlik sağlar ve değişiklik talepleri söz konusu olduğunda zaman ve para tasarrufu sağlar.

elitecad mekanik imallat

Kinemetaik

ELITECAD Mechanics ile, ek test maliyetleri olmadan, kıskaç ve sarkaç hareketleri veya hatta kamlar ve kam tahriki için kaldıraç sistemleri ile mekanik yapıların işlevselliğini doğrulayabilirsiniz. Ayrıca silindir tahrikli sistemler simüle edilebilir ve optimize edilebilir. Kinematiğin kullanıcı arayüzü, tüm kinematik fonksiyonlarına doğrudan ve kolay erişim sağlayan kendi özellik çubuğuna sahiptir.

simülasyon kontrolü
Uygulanan kontrol, tipik müzik çalarlara benzer ve kullanımı kolay ve sezgiseldir. Kinematiği istediğiniz şekilde kolayca başlatabilirsiniz.

Kinematik tanımı
ELITECAD Mechanics'te kinematik tanımlama, döndürme, öteleme ve özel fonksiyonlar gibi mantıksal bloklarda gruplandırılmıştır. Bu işlevler ayrı ayrı birleştirilebilir, bu da kullanıcının hızlı bir şekilde karmaşık simülasyonlar oluşturmasını sağlar. ELITECAD Mechanics, pnömatik veya hidrolik silindirler veya kam sürücüleri gibi yaygın olarak kullanılan diziler için bu tür kinematik sürücülerin oluşturulmasını özellikle kolay ve verimli hale getiren özel işlevler sağlar.

Renk atama modu
ELITECAD Mechanics'te tanımlı elemanları çizimde otomatik olarak özel sembollerle işaretlersiniz ve bu sayede kolayca tanımlarsınız. Ek olarak, kinematik tanım grupları, serbestçe yapılandırılabilen renklerde gösterilir.

Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram