YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı

ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı

Yapılandırılabilir Kullanıcı Arayüzü

ELITECAD, tercihlerinize göre değiştirebileceğiniz tamamen özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzü sağlar. ELITECAD'i, müşterilerimizin yıllara dayanan deneyimlerine dayanan ve projelerinize verimli bir başlangıç sağlayan önceden tanımlanmış bir başlangıç konfigürasyonu ile gönderiyoruz.

Sektörünüze ve bireysel tercihlerinize bağlı olarak, kullanıcı arayüzünü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, örneğin:

 • kenetlenebilir pencereler ve araç çubukları
 • serbestçe yapılandırılabilir araç çubukları
 • serbestçe yapılandırılabilen tuş kısayolları
 • iç içe pencereler

Dinamik 3B model

ELITECAD'de 2D yapı ve 3D modelleme doğrudan bağlantılıdır. Modelin fareyi kullanarak hızlı ve sezgisel dönüşü ve hareketi sayesinde, modelinizi istediğiniz açıdan her zaman kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, tasvir aşağıdakiler arasında kolayca değiştirilebilir:

 • gölgeleme modeli
 • Gizli model
 • Tel kafes modeli
 • veya gerçek zamanlı gölge hesaplama ile kombinasyon
ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı
ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı

Akıllı Kullanım Özelliği

Akıllı imleç, hassas, sezgisel ve verimli bir çalışma sağlar. Konumundan dolayı grafiksel ve sayısal bilgiler verir, olası komutlar sunar ve girdileri kabul eder. Akıllı bir geçici, otomatik yardımcı yapılar sistemi, hassas inşaat noktalarının tanımlanmasında sizi destekler. Daha verimli bir yapı için kapsamlı bir manuel yardımcı yapı sistemi mevcuttur.

Tutamaçlar ve kavrayıcı (manipülasyon noktaları ve çizgiler), çizgiler, daireler, serbest nesneler ve tüm parametrik bileşenlerin seçimiyle görünür. İmleç konumuna bağlı olarak tüm ilgili komutlar mevcuttur ve sezgisel manipülasyona olanak tanır. Tüm geometriler, tutucu ve tutamak çekilerek diğer bileşenler üzerinde hizalanabilir veya sayısal değerlerin girilmesiyle istenilen form ve konuma ayarlanabilir.

ELITECAD'de tüm alanların seçilmesi, ya bir köşegen üzerinde iki köşe noktası kullanılarak dikdörtgen seçimi ile ya da sezgisel olarak tıkla ve sürükle kullanılarak kolayca mümkündür. Bu, özellikle çok elementli yoğun alanlarda avantajlıdır.

Nokta girişi aracılığıyla Manipülasyon

ELITECAD'de nesneleri hızlı bir şekilde değiştirmek için nokta girişi kullanılabilir. Mevcut döndürme ve aynalama işlevi, dönen ve aynalanan nesneler için ayrı değerlerin girilebildiği giriş asistanı aracılığıyla sağlanır. Grafik önizleme, sonucu hemen gösterir ve kullanılabilirliği daha da artırır.

Ölçekleme nesneleri, örneğin belirli nesnelerin belirli bir uzunluğa ayarlanması gerekiyorsa, nokta girişi kullanılarak da gerçekleştirilebilir. ELITECAD'de bir hedef noktaya kadar uzatılması gereken bir başlangıç noktası girmeniz yeterlidir. Ortaya çıkan ölçeklendirme faktörü otomatik olarak hesaplanır ve sonuç, grafik ön izleme kullanılarak hemen görüntülenir. Bu, tamsayı olmayan sayılar için de kolay ölçeklendirme sağlar.

ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı
ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı

Katman Yönetimi

ELITECAD'in katman yönetimi, kullanıcının nesneler için katmanlar belirlemesine ve tanımlamasına ve ayrıca bunları gruplar halinde yapılandırmasına olanak tanır. Bu katman grupları iç içe bile olabilir ve bu nedenle projelerinizde optimum yapılandırmaya izin verir. Tüm katman yapıları daha sonra başka projeler için şablon olarak kaydedilebilir ve kullanılabilir.

Katmanlar ve katman gruplarının yanı sıra filtreler de tanımlanabilir. Katman gruplarının aksine, tek tek katmanlar birkaç farklı filtrede oluşabilir. Bireysel yapılar, sürükle ve bırak kullanılarak kolayca atanabilir.

Görünüşler

Görünümler, ölçek, tasvir, parametreler vb. hakkında bilgiler de dahil olmak üzere bir 3D model üzerinde belirli bir görüntüleme yönüne karşılık gelir. ELITECAD'de birçok farklı görünüm tanımlayabilir ve bunları istediğiniz gibi gruplayabilirsiniz. Aşağıdaki görünüm türleri arasından seçim yapın:

 • Model görünümü – Modeli görüntüleme
 • Görünüm – hesaplanan 2B görünüm
 • Detay – Bir görünümün detay alıntısı
 • Bölüm – Model boyunca  kesit alın
 • Plot - Birkaç görünüm içeren çizim
ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı
ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı

Yazdırma ve Çıktı Alma

Dijitalleşme zamanlarında bile, çoğu zaman çizimlerin ve planların kağıt üzerinde olması gerekir. Elbette ELITECAD bu amaç için gerekli aracı sağlar.

İsteğe bağlı ayrıntıları hızlı ve kolay bir şekilde yazdırın, tüm planları veya montajları çizin.

Niteliklerin Renkli Tasviri

Modelleme ve plan tasvirinin yanı sıra, modele ve nesnelerine bağlı olan veri ve bilgiler de en az onun kadar önemlidir. Bilgi, modeldeki veya 2D çizimlerdeki ana unsurdur, çünkü onlar olmadan malzeme listesi gibi şeyler belirlenemezdi. ELITECAD'de bu bilgi, nesnelere nitelikler biçiminde bağlanır. ELITECAD'de niteliklerin grafiksel gösterimi ve tek tek nesne özelliklerinin renkli tasviri, çok sayıda pratik uygulama sağlar. Görselleştirmeyi kavramak ve yorumlamak herhangi bir tablo veya listeden çok daha kolaydır.

Bu araç, ELITECAD Mechanics ile oluşturulan yapıların ve modellerin kalitesini daha da artıran çeşitli senaryoların hızlı ve kolay bir şekilde doğrulanmasını ve kontrolünü sağlar. Niteliklerin renkli tasviri, nesne özelliklerini grafiksel olarak görselleştirmeye izin veren ve gerçek dünya uygulamalarının tüm dünyasını açan kapsamlı bir araçtır. Bir örnek, malzemelerin renkli tasviri ve sonuçta modelin grafiksel doğrulamasıdır. Bilginin program tarafından oluşturulup oluşturulmadığına veya kullanıcı tarafından eklenip eklenmediğine bakılmaksızın, tasvir için her türlü bilgi kullanılabildiğinden, olasılıklar sonsuzdur.

ELITECAD Mechanics Kullanım Kolaylığı
Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram