YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

ELITECAD ile Model İşleme

3D yapı için büyük bir talep, ekrandaki hızlı yönlendirmedir. Yapıcıların, modelin istenen herhangi bir konumunu veya görünümünü kısa bir süre içinde bulması ve gözlemlemesi gerekir.

ELITECAD Mechanics'te bu görevi fare ve tek bir tuş ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Model her zaman kontrol altındadır ve imleç üzerindeki semboller ile ELITECAD size hangi işlemin gerekli olduğunu gösterir. Bu, modeli tam olarak istediğiniz konuma döndürmenize, taşımanıza ve yakınlaştırmanıza olanak tanır. 3B eksenler her zaman konumu 3B uzayda gösterir.

Ayrıca, ELITECAD kullanıcıları kameranın dönüş noktasını ayrı ayrı ayarlayabilir. Bunu dinamik kırpma işleviyle birleştirerek modelin her detayını görebilirsiniz.

Çalışma Düzlemleri ve 3D eksen

3D inşaatta en önemli yardım araçlarından biri çalışma düzlemleri ve 3D eksenlerdir. Çalışma düzlemi, üzerinde 3D operasyonlar için konturların oluşturulabileceği 3D uzayda bir düzlemdir. 3B eksenler X-, Y- ve Z- eksenini ve oryantasyonu (eksenin +/- yönü) gösterir.

ELITECAD'deki faydalı tasvir seçenekleri, inşaatçılara her zaman çalışma düzleminin odada nerede olduğunu bildirir. Şeffaf gösterim isteğe bağlı olarak etkinleştirilebilir. Net bir görüş sağlamak için 3D eksenler de gösterilebilir. Optimum yönlendirme için güvenlik sağlayan ve hassas yapılara izin veren kullanışlı bir özellik.

3D Nesneleri

ELITECAD Mechanics'te 3D gövdelerin oluşturulması, 2D geometrilerin oluşturulması kadar kolaydır. 2D konturların yardımıyla, örn. kutular veya döndürme kutuları, 3 boyutlu nesneler, 3 görünüm nesneleri de dahil olmak üzere hızlı ve sezgisel olarak tanımlanır. Tabii ki, bu 3B nesneler, daha sonra konstrüksiyona uyarlamak için değiştirilebilir. ELITECAD tarafından sağlanan tutamaklar ve tutucular, her durumda hassas modifikasyonlara olanak tanır.

Yazılımımız uzun yıllara dayanan pratik deneyime dayanmaktadır ve bu nedenle tam olarak inşaatçıların ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır. ELITECAD Mechanics ile istediğiniz tesisleri ve yapıları verimli ve kullanıcı dostu bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Serbest Formlar

ELITECAD, özel bir 3D çekirdeğe dayanmaktadır, yani bağımsız ve esnek bir yazılım temelidir. Bu özel özellik, çok karmaşık serbest formlar için bile en yüksek serbestlik derecesine izin verir.

Çok sayıda ek işlev, yapıcıları serbest formların oluşturulmasında destekler. Bu, ürünleri ve tesisleri tam olarak gereksinimlerinize ve beklentilerinize göre tasarlamanıza olanak tanır.

Boolean İşlemleri

ELITECAD, özel bir 3D çekirdeğe dayanmaktadır, yani bağımsız ve esnek bir yazılım temelidir. Bu özel özellik, çok karmaşık serbest formlar için bile en yüksek serbestlik derecesine izin verir.

Çok sayıda ek işlev, yapıcıları serbest formların oluşturulmasında destekler. Bu, ürünleri ve tesisleri tam olarak gereksinimlerinize ve beklentilerinize göre tasarlamanıza olanak tanır.

3D İşlemlerin grafiksel gösterimi (CSG ağacı)

Karmaşık 3B nesneler genellikle birden çok adımla modellenir. Örneğin, temel bir nesneyi, orijinal nesneler değiştirilerek yeniden oluşturulabilen, düzenlenmiş bir nesneye dönüştüren, kenarlarda Boolean işlemlerini veya karıştırma işlemlerini kullanarak. Bu işleme Yapısal Katı Geometri (CSG) de denir ve bu işlemin istenen sonuca götüren adımları bir ağaç olarak gösterilebilir.

3B orijin diyaloğu tamamen yeniden tasarlandı ve şimdi CSG ağacını grafiksel olarak gösteriyor, bu nedenle 3B nesne üzerindeki işlemlerin geçmişi. İletişim kutusu, seçilen nesneyi bir ağaçta oluşturmak için kullanılan gerekli modelleme adımlarını görüntüler. Ara adımlar veya temel nesneler doğrudan ağaçta seçilebilir ve grafik penceresinde vurgulanır. Bu şekilde, değişiklik adımları ve orijinal nesnelerin bireysel parametreleri arasında gezinmek kolaydır ve ara adımlara her zaman erişilebilir. Sonuç olarak, bu yeni işlev, karmaşık nesneler üzerinde kolay değişiklikler yapılmasına olanak tanır.

Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram