YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

ELITECAD Mimari Kullanılabilirlik Özellikleri

Akıllı Kullanım

Akıllı imleç hassas, sezgisel ve verimli bir işlem sağlar. Konumu nedeniyle grafiksel ve sayısal bilgi verir, olası komutları sunar ve girdileri kabul eder. Akıllı bir geçici, otomatik yardımcı konstrüksiyon sistemi, kesin konstrüksiyon noktalarının tanımlanmasında sizi destekler. Daha verimli bir yapı için kapsamlı bir manuel yardımcı yapı sistemi mevcuttur.

Tutamaçlar ve kıskaç (manipülasyon noktaları ve çizgiler), çizgiler, daireler, serbest nesneler ve tüm parametrik bileşenler seçilerek görünür. İmlecin konumuna bağlı olarak tüm ilgili komutlar mevcuttur ve sezgisel manipülasyona olanak tanır. Tüm geometriler, kıskaç ve kol çekilerek diğer bileşenler üzerinde hizalanabilir veya sayısal değerlerin girilmesiyle istenen biçim ve konuma ayarlanabilir.

Parametrelerin aktarılması ve benimsenmesi

Nesnelerin tüm parametreleri kullanıcıya özel şablonlar olarak kaydedilebilir. Ek olarak, bunlar tek, görünür, seçili veya aynı türdeki tüm nesnelere aktarılabilir. Karmaşık mimari nesnelerin aktarımı, satırların, metinlerin veya taramaların parametrelerinin aktarımı kadar kolay ve hızlıdır.

Dinamik 3B model

3B modelin bir fare kullanılarak hızlı ve sezgisel olarak döndürülmesi ve hareket ettirilmesi ve gerçek zamanlı gölge hesaplamasıyla birlikte gölgeleme, gizli hat veya tel model olarak temsil etme olasılığı sayesinde, 3B modelin optimum perspektifi elde edilir. her zaman garantili. Ayrıca, 2 boyutlu bir yapıyı 3 boyutlu modelleme ile kolayca birleştirmek her zaman mümkündür.

Yapı ve kat yöneticisi

Yapı ve kat yöneticisi, projenin çeşitli yapılarda ve katlarında basit ve net bir şekilde düzenlenmesini ve yönetilmesini sağlar.

Yapı yöneticisi, her bir katın sayısı ve yüksekliği gibi proje parametrelerinin yanı sıra döşeme ve zemin boyutlarına da yön verir. Tüm parametrik nesneler otomatik olarak bu değerlere hizalanır.

Kat yöneticisi, modeli seçim, görünürlük, uygunluk, erişim ve kilitleme açısından grafiksel kullanıcı arabirimini kullanarak sezgisel olarak yönlendirir. Birkaç kişi aynı anda bir projeyi düzenlerken, özel bir grafik mekanizma çeşitli kullanıcıların katlara erişim haklarını kontrol eder.

Görünümler ve katman yönetimi

Görünüm yönetimi, bir projenin tüm plan verilerine doğrudan erişim sağlar. Model, tüm planlar ve tasarım modelinden planlara kadar olan referanslar kontrol edilir ve yönetilir. Tasarım modeli görünümleri, kat planları, cepheler, kesitler, detay planları ve render görüntüleri dahil olmak üzere belirli ayarlar, otomatik olarak oluşturulan ve standartlaştırılmış plan çıktılarını kontrol eder.

Katman yönetiminde nesneler, yapıları nedeniyle açıkça düzenlenmiş olarak sunulur. Temel olarak katmanlar program tarafından otomatik ve mantıksal olarak atanır ve seçilebilir, kilitlenebilir, gruplanabilir, gizlenebilir veya gösterilebilir. Tek tek katman grupları, sürükle ve bırak yöntemiyle nesnelere kolay ve hızlı bir şekilde atanabilir.

Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram