YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

ArCADia Yıldırım Koruma Programı

Güçlü atmosferik deşarjlara karşı binayı koruyan Yıldırım Koruma tesisat tasarımı
95 €
57 €+KDV
% 40 indirim

ArCADia Yıldırım Koruma Programı

ArCADia YILDIRIM KORUMA TESİSATI Programı, binayı yıldırım deşarjına karşı korumak için bir tesisat projesi oluşturmanıza olanak sağlar.

Proje, hem tek aileli bina güvenliğini hem de çok aileli ve kamu binalarında tam bir yıldırımdan korunma sisteminin oluşturulmasını kapsayabilir. Program, bir proje oluşturmaya, uygulamanın doğruluğunu kontrol etmeye (elemanların bağlanması ve devrelerin kapanmasına), ilgili standartlara göre gerekli hesaplamaları yapmasına ve bir sonuç raporu hazırlamasına izin verir.

Bu modül, ArCADia BIM programının yeteneklerini gelişmiş işlevlerle genişletir; bu, bina modelleme seçeneklerinin bir kısmının ArCADia BIM programında mevcut olduğu anlamına gelir: ArCADia LT, ArCADia, ArCADia PLUS
ArCADia Yıldırım Koruma Programı

ArCADia Yıldırım Koruma Programının Gelişmiş Özellikleri

ArCADia Yıldırım Koruma Programı

ÇATI VE BİNALAR İÇİN YILDIRIM KORUMA 

  • Program, çatının (çatı eğimlerinin her biri) sırtlar, köşeler, sepetler, davlumbazlar ve diğer kenarlar boyunca ana hatlarıyla çizilmesi sayesinde iletken kablo seçenekleriyle bir yıldırımdan korunma çizimi oluşturmaya izin verir. Devre kapatıldıktan sonra, kurulum, aşağıya giden en kısa yolu bulan bir çıkış kablosuyla kontrol konektörüne bağlanır. Çatı eğimini, saçağı ve ardından binanın duvarını takip ederek kutuya veya kontrol konnektörünün kendisine ulaşır. Daha büyük binalarda çatıya bir hava terminali de yerleştirilebilir.
ArCADia Yıldırım Koruma Programı

TOPRAKLAMA

  • Program otomatik olarak kontrol konektöründen çevre toprak elektroduna, ızgaralı toprak elektroduna veya toprak çubuğuna giden bir aşağı akım çalıştırır.
ArCADia Yıldırım Koruma Programı

PROJE GEÇERLİLİK HESAPLAMA VE KONTROLÜ

  • Hesaplamalar yapmadan, liste girmeden ve rapor oluşturmadan önce eleman bağlantılarının doğruluğu kontrol edilmelidir. Program, projenin doğruluğunu otomatik olarak kontrol etmeyi sağlayan işlevselliğe sahiptir. Elemanlardan herhangi biri bağlı değilse, işaretlenecektir. Eğer tasarım doğruysa toprak elektrotlarının hesaplamalarını yapabilirsiniz. Program bunları çizim bazında otomatik olarak gerçekleştirir ve toprak direnci seçeneklerinde verilir.
  • RAPORLAMA VE LİSTE: Kurulum doğru yapılırsa, direnç sonuçlarını içeren rapor oluşturulabilir ve görünüme eleman ve malzeme listeleri eklenebilir.

 

Neden ArCADia Elektrik Tesisatı Programı?

  • Elektrikçiler için bir binadaki kurulum projesini BIM teknolojisine uygun olarak çizmeye izin veren az sayıda CAD/CAE çözümünden biri.
  • BIM teknolojisinde çalışmanın sayısız avantajı: diğer yapı elemanlarıyla çarpışmaların otomatik kontrolü, gelişmiş 3D önizleme, IFC formatına aktarma.
  • DWG formatı için tam destek.
1 AY FULL SÜRÜM DEMO PROGRAMINI İNDİRİN
DEMO İNDİRİN
PDF Dökümanını İndirin
 PDF

ArCADia BIM modüllerinin Yüklenme Durumu

Ek Modüller Temel Modüller Yüklenmeden Çalışmaz
İlk Olarak ArCADia Temel Yazılımlarından ArCADia, ArCADia Plus veya ArCADia LT yazılımını yükleyin
Temel Yazılımlar Yüklendikten sonra ,Mimarlık, Elektrik Tesisatı, Sıhhi Tesisat, Mühendislik Modüllerini yükleyebilirsiniz.
Demo kurulumlarında  Tüm Modüller otomatik olarak yüklenir.
DEMO İNDİRİN
Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram