YAZILIM

3E

 PROMİMARLIK

Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

Yapısal tasarım yazılımınızla geride mi kalıyorsunuz?
Entegre bir FEM çözücüye sahip yapısal mühendislik analiz yazılımı EdiLus'u seçin.
Daha kolay tasarım süreçleri ve son derece profesyonel sonuçlar için BIM çözümü.
Ücretsiz Kullanın
21 Euro/Ay
+KDV' den başlayan fiyatlar ile
Kaydolun
Yazılımı bir ay boyunca ücretsiz teknik destekle birlikte deneyin, ardından size en uygun abonelik planını seçin.
Betonarme, çelik, duvar ve ahşap elemanlara sahip yeni ve mevcut binalar için yapısal analiz ve tasarım yazılımı.
Eurocodes (EC) ve ilgili ulusal eklerle uyumlu inşaat belgelerini modellemek, analiz etmek, tasarlamak ve hazırlamak için tek bir ARAYÜZ.
Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı
Tek bir yazılımla, inşaat aşamasını başlatmak veya işinizi müşteriye sunmak için 3D BIM modelleri, kat planları, kesitler, cephe görünümleri, inşaat detayları, BoQ'lar, Renderingler ve diğer tüm ilgili proje dokümantasyonu oluşturun.
Ücretsiz Kullanın

Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

Betonarme Yapıların Tasarımı
Yığma Yapıların Tasarımı
Çelik Yapıların Tasarımı
KARŞILAŞTIRIN
Basitçe parametrik nesneleri kullanarak yapıyı tasarlayın
Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

EdiLus BIM teknolojisi, tasarım aşamasının herhangi bir anında nesne özelliklerini seçerek yapı elemanlarını iki boyutlu veya üç boyutlu biçimde çizmenize olanak tanır.

Her nesne, kendisini boyutsal, geometrik ve fiziksel özelliklerinde (malzeme, mekanik, vb.) tek anlamlı olarak tanımlayan bir bilgi veritabanına grafiksel ve dinamik olarak bağlanır.

Nesne özelliklerine atanan veriler, hesaplama işlemi için bir eleman girişi oluşturur ve her değişiklik anında ve dinamik olarak yeni bir doğrulama koşulu haline gelir.

Giriş, yapının plan görünümlerini, kesitlerini veya aksonometrik görünümünü sürekli kontrol altında tutan nesneleri eklemenize, değiştirmenize ve silmenize olanak tanır.

Tüm veriler, tasarım iş akışı için sonsuz avantajlarla tek bir veritabanında ve tek bir dosyada saklanır.

Ücretsiz Kullanın
Entegre bir FEM çözücü ile yapının statik ve dinamik analizini gerçekleştirin
Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

Entegre FEM çözücü ile büyük boyutlarda bile karmaşık yapıları hızlı bir şekilde analiz edin. Hesaplama işlemi, aşağıdakiler gibi yüksek performanslı öğeleri kullanır:

  • "delme" serbestlik derecesi ile donatılmış üçgen HP-SHELL elemanları;
  • HP-BEAM elemanı, esnek kiriş, her iki tarafta 2 mafsal, rijit kollar, serbest oryantasyonlu, uç eklemler ve esnek kısımda elastik zemin davranışı ile, daha az uygun şemalardan elde edilen yaklaşımlar olmaksızın titiz hesaplama sonuçları elde edilmesini sağlar.


Çözücü, tasarımcının çeşitli yapısal elemanlar arasındaki gerçek yer değiştirmeleri dikkate almasına ve kenarlar ile kabuk ağının içi arasında değişken kalınlaşma tanımlamasına izin veren kabuk elemanlarının otomatik ayrıklaştırma işleviyle daha da geliştirilmiştir.

Ücretsiz Kullanın
Her bir yapısal elemanda grafiksel olarak eşlenmiş analiz sonuçlarını görüntüleyin
Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

EdiLus, okunması kolay diyagramlar veya 3D renkli haritalar aracılığıyla sonuçları doğrudan grafik biçiminde temsil eder. Yükler, gerilimler, gerilimler, nesne yönelimli teknoloji sayesinde, gerçekleştirilen analizin tam kontrolü için kullanıcı tarafından sorgulanabilir.

EdiLus, yapının 3B renk haritalı animasyonuyla, tasarlanan yapının deprem etkisi altında dinamik evrimini simüle etmenize ve değerlendirmenize olanak tanır.

Ücretsiz Kullanın
Etkileşimli bir teşhis aracının desteğiyle tüm yapısal elemanları tasarlayın ve doğrulayın
Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

Güçlü bir teşhis raporlama aracı, modelleme hatalarını ve yasal gereksinim doğrulamalarını hızlı ve kesin bir şekilde vurgular.

Nesneye dinamik olarak bağlı herhangi bir modelleme hatasının ayrıntılı açıklaması, kullanıcıyı sorun gidermede yönlendirir.

Teşhis, tasarımın her aşamasında aktiftir: her değişiklikte, hataların ortaya çıkıp çıkmadığını veya mevcut hataların düzeltilip düzeltilmediğini kontrol eder.

Ücretsiz Kullanın
Raporlar, tablolar, çizelgeler ve ayrıntılı inşaat belgeleri üretin
Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

EdiLus ile otomatik olarak Hesaplama ve Teknik Raporlar, Hesaplama Tabloları, son derece ayrıntılı Çalışma Çizimleri ve Keşif Listesi üretir.

Tüm inşaat çizimleri, tek çizimleri, çok çeşitli başlık blokları ile önceden biçimlendirilmiş çalışma çizimleri düzenine basitçe sürükleyip bırakarak doğrudan program içinde oluşturulur.

Üretilen tüm çizimler, dxf, dwg, pdf, rtf, vb. dahil olmak üzere standart formatlarda basılabilir veya dışa aktarılabilir.

Ücretsiz Kullanın
Doğrudan yapısal modelden ayrıntılı bir Metraj alın
Edilus Yapısal Statik Hesap Yazılımı

Yapısal tasarım süreci ve Keşif Listesi aşamaları, tek bir iş akışında birbiriyle tamamen entegredir. Çelik inşaat demiri program tanımları, çelik bağlantılar vb. ile birlikte yapı tasarımı ve hesaplama, doğrudan EdiLus'a entegre edilmiş güçlü BoQ özellikleri ile ilgili malzeme miktarlarını otomatik olarak üretir.

Yapıda yapılan herhangi bir değişiklik, aynı zamanda yapısal model, ilgili proje dokümanları seti ve yapısal eleman miktarları arasında sabit bir uyum sağlayarak Keşif Listesinde hemen güncellenir.

Gelişmiş miktar ölçme özellikleri için veriler entegre edilebilir ve PriMus'a aktarılabilir.

Ücretsiz Kullanın
menu-circlecross-circle
Bize Ulaşın
Merhaba...
Size Nasıl Yardımcı olabiliriz?
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram